XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 WRZEŚNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • wponiedziałek wspomnienie Św. O. Pio zakonnika,
  • w piątek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo kapłana,
  • w sobotę wspomnienie Św. Wacława męczennika.

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 10.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do św. Rity i uroczyste wprowadzenie relikwii tej świętej. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprowadzenia relikwii Św. Rity do naszej parafii a także rodzinie, która ufundowała relikwiarz.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Franciszkanina. Tradycyjnie będzie można w piątek 27 września w Gowinie a w sobotę 28 września w Ustarbowie wesprzeć kuchnię dla ubogich, którą prowadzą OO. Franciszkanie w Wejherowie. Dary w postaci trwałej żywności – mąkę, cukier, ryż lub przetwory można też składać przy plebanii. Za okazane serce składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

3. W najbliższą sobotę 28 września od godz. 15.00 do godz. 21.00 trwać będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za nasze grzechy a także w intencji Ojca Św., kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, w intencji naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. dzieci zapraszam do zakrystii po odbiór kolejnego ziarenka.

5. W przyszłą Niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie działalności misyjnej Kościoła Św. Polecam ją ofiarności parafian.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.