XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 WRZEŚNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • wponiedziałek wspomnienie Św. Hieronima,
  • we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • w środę wspomnienie Św. Aniołów Stróżów,
  • w piątek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  • w sobotę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.

1. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc różańcowy i zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcowa w kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne – w I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w tym miesiącu wyjątkowo w I piątek od godz. 9.00. Proszę poinformować chorych o zmianie terminu z soboty na piątek.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą możemy wesprzeć działalność misyjną Kościoła Św. w związku z rozpoczynającym się Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Polecam ją ofiarności parafian.

5. Rozpoczął się okres jesienny. Pragnę zwrócić się z ogromną prośbą do wszystkich by kolekta w przyszłą Niedzielę była przeznaczona na zakup opału na okres jesienno-zimowy dla parafii. Już dziś składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

6. OO. Franciszkanie serdecznie dziękują w imieniu wszystkich korzystających z ich jadłodajni za przekazane dary serca. Wielkie Bóg zapłać.

7. Parafia NMP Królowej Polski w Wejherowie serdecznie zaprasza na koncert 6 października o godz. 19.15 Niepodległa Wielu Wymiarów. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.