XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 PAŹDZIERNIKA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej,
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowy i zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcowa w kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
  2. Jutro w liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej serdecznie zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 i Mszy św. a po niej na słodkie spotkanie do salki parafialnej.
  3. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci w tym dniu otrzymają też poświęcone różańce. Po Mszy św. zapraszam do zakrystii po odbiór kolejnego ziarenka. W najbliższą sobotę w zakrystii w godz. od 10.00 do 11.00 będzie można zamawiać alby dla dzieci komunijnych.
  4. W przyszłą Niedzielę będziemy w całej Polsce obchodzić pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy” po raz XIX Dzień Papieski. W tym dniu tradycyjnie zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. W przyszłą Niedzielę też obchodzimy także Dzień Fatimski. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po modlitwie różańcowej po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace a przeznaczone na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy. Serdecznie dziękuję też za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę na misje św. Na ten cel zebraliśmy 378 zł.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też październikowy numer Naszej Parafii z informacją z uroczystości wprowadzenia relikwii Św. Rity do naszego kościoła a także ogłoszony konkurs dla dzieci.