XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 PAŻDZIERNIKA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa,
 • w środę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
 • we czwartek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego,
 • w piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty,
 • w sobotę wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 1. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowy i zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcowa w kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 2. We wtorek wraz z modlitwą różańcową odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora dziękując Bogu za czas żniw i zebranych plonów. W środę wspominać będziemy też 41. rocz. wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci otrzymają też dzisiaj poświęcone różańce.
 4. Dzisiaj też w całej Polsce obchodzimy po raz XIX pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy” Dzień Papieski. Wychodząc z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy. Na ten cel zebraliśmy 3978 zł oraz 20 koron szwedzkich.
 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też październikowy numer Naszej Parafii z informacją z uroczystości wprowadzenia relikwii Św. Rity do naszego kościoła a także ogłoszony konkurs dla dzieci.