XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17 LISTOPADA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,
 • w środę wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego,
 • we czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP,
 • w piątek wspomnienie Św. Cecylii.
 1. Dziś przeżywamy pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” III Światowy Dzień Ubogich. Naszą modlitwą ale także konkretnymi czynami pragniemy wspierać ludzi ubogich i potrzebujących.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kleryka naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Pragniemy wspólnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – także i z naszej parafii. Bóg zapłać też za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na funkcjonowanie naszego seminarium.
 3. W piątek 22 listopada o godz. 18.00 odprawione zostanie kolejne Nabożeństwo do Św. Rity z obrzędem poświęcenia róż. Do skrzynki na filarze można składać intencje, które zostaną odczytane w trakcie nabożeństwa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc umęczonemu Kościołowi w Sudanie Południowym zebraliśmy 750 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Dzisiaj na godz. 18.00 do sali parafialnej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 7. W przyszłą Niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba, na które zapraszam wszystkich panów należących i chcących włączyć się do tej powstającej przy naszej parafii wspólnoty.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz listopadowy numer Naszej Parafii.