I NIEDZIELA ADWENTU – 01 GRUDNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w sobotę wspomnienie Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
  1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam na roraty, które będą odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. W czasie rorat będziemy poznawać postać Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji przygotowujemy się w Kościele w Polsce.
  2. Dziś gościmy też w naszej parafii Siostry Szarytki z Wejherowa wraz z wolontariuszami Domu Pomocy im. Św. Jacka. Nasi goście po Mszach św. będą prezentować swoje prace artystyczne: kartki świąteczne, stroiki Bożonarodzeniowe oraz pierniczki. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wymianę windy w domu pomocy sióstr.
  3. W ubiegłą Niedzielę odbyło się spotkanie Rycerzy Kolumba. 8 grudnia odbędzie się uroczyste przyjęcie panów do tej męskiej wspólnoty. Jeżeli są panowie chętni do przystąpienia do Rycerzy Kolumba serdecznie zapraszamy w przyszłą Niedzielę na godz. 17.45 lub o kontakt z Ks. Proboszczem.
  4. Dziś podczas każdej Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Od dziś też rusza akcja caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać świece – małą w cenie 6 zł. i dużą w cenie 16 zł. W zakrystii też można otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na remont schodów prowadzących do kościoła.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I Czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedziny u chorych wyjątkowo w I piątek miesiąca od godz. 9.00. Proszę poinformować chorych. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca.
  6. W najbliższą sobotę 7 grudnia odbędą się spotkania senioralne. Msza św. dla seniorów w Gowinie o godz. 12.00 i o godz. 15.00 w Ustarbowie.
  7. W przyszłą Niedzielę 8 grudnia w całej Polsce przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzi. W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym rodakom żyjącym za naszą wschodnią granicą.
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Nasza Parafia.