NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP 08 GRUDNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w piątek wspomnienie Św. Łucji,
  • w sobotę wspomnienie Św. Jana od Krzyża.
  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Można dziś też otrzymać tzw „cudowny medalik” z modlitwą do Niepokalanej. Niech opieka Matki Najświętszej towarzyszy nam na wszystkie dni naszego życia.
  2. Trwa okres Adwentu. Serdecznie zapraszam na roraty, które są odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. W czasie rorat będziemy poznawać postać Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji przygotowujemy się w Kościele w Polsce.
  3. Dzisiaj odbędzie się uroczyste przyjęcie panów do Rycerzy Kolumba. Jeżeli są panowie chętni do przystąpienia do tej męskiej wspólnoty serdecznie zapraszamy na godz. 17.45 do salki parafialnej.
  4. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać świece Caritas – małą w cenie 6 zł. W zakrystii też można otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na remont schodów prowadzących do kościoła.
  5. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła można złożyć do puszki ofiary na pomoc naszym rodakom żyjącym za naszą wschodnią granicą.
  6. W przyszłą Niedzielę odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, Gościć będziemy Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Ks. Biskup obecny będzie na każdej Mszy św. Na godz. 8.00 zapraszam wszystkie osoby należące do wspólnot różańcowych – Żywy Różaniec, Apostolat Margaretka i Różaniec rodziców za dzieci. O godz. 10.00 Msza św. dla dzieci, szczególnie tych, które w ubiegłym roku były u I Komunii św i te które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, Dzieci Marii i katechetów. O godz. 12.00 Ks. Biskup odprawi Msze św. w intencji naszej parafii na którą zapraszam przedstawicieli władz lokalnych, Radę Parafialną i Ekonomiczną, Rycerzy Kolumba, Liturgiczną Służbę Ołtarza.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz adwentowy numer Naszej Parafii.