VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTEGO 2020

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Piotr Treder, kawaler, rzym-kat. z Żarnowca i Magdalena Gajewska, panna, rzym-kat. z Pętkowic.
  2. Dzisiaj przypada 29 rocz. święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji w naszych modlitwach.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech będzie to dobra okazja do podjęcia świadomej abstynencji nie tylko w tym tygodniu ale także i przez cały okres Wielkiego Postu.
  4. Najbliższą Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów – rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta a pozostałe ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia. Natomiast pozostali wierni są zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niech postny charakter zachowany zostanie także we wszystkie piątki Wielkiego Postu.
  5. Czas Wielkiego Postu to także Nabożeństwa Pasyjne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.00 natomiast dla pozostałych wiernych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w Niedzielę tradycyjnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  6. W najbliższą sobotę siostry Zmartwychwstanki z Wejherowa zapraszają do swojej szkoły na dzień otwarty. Szczegółowe informacje w gablotce przed kościołem.
  7. W sobotę też od godz. 10.00 do 11.00 w sali parafialnej można odbierać zamówione alby dla dzieci komunijnych. Natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci komunijnych.
  8. W sobotę o godz. 16.30 w sali sołeckiej zostanie odprawiona Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.