I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01 MARCA 2020

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę święto Św. Kazimierza królewicza
  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Piotr Treder, kawaler, rzym-kat. z Żarnowca i Magdalena Gajewska, panna, rzym-kat. z Pętkowic – zap. II.
  2. Trwa czas Wielkiego Postu – serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Pasyjne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.00 wraz z komunią św. natomiast dla pozostałych wiernych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w Niedzielę tradycyjnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca – okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 15.30 do godz. 17.00. W I sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. W przyszłą Niedzielę wymiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.
  4. W przyszłą Niedzielę pod hasłem „Eucharystia i misje” przeżywać będziemy Niedzielę „Ad Gentes” czyli misyjną. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszki na misje św.
  5. Można też przy ołtarzu nabywać w cenie 8 zł paschaliki wielkanocne. Ofiary ze sprzedaży paschalików przeznaczone są na cele charytatywne.
  6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wielkopostny numer Naszej Parafii. Jest także dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym Któż jak Bóg.
  7. W piątek odeszła do wieczności nasza parafianka +Maria Hinz z Gowina. Różaniec w intencji zmarłej Marii dziś o godz. 17.00 w kościele. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 10.00. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu…