V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 MARCA 2020

  1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zostały wprowadzone obostrzenia co do udziału w Niedzielnych Mszach św. W świątyni włącznie z kapłanem i liturgiczną służbą ołtarza może przebywać 5 osób. Wymogi te są rygorystyczne i za ich złamanie grożą surowe kary. Proszę wszystkich parafian o roztropne podejście do tej decyzji i by w Niedzielę pierwszeństwo w udziale we Mszy św. miały osoby, które mają zamówioną intencje. Dodatkowo pamiętajmy, że można uczestniczyć we Mszy św. w sobotę o godz. 18.00 – odprawianej już z Niedzieli a także zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. w Niedzielę o godz. 18.00. Pamiętajmy też o dyspensie udzielonej przez Ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa zawieszone zostają także wszelkie Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Niech ten szczególny czas będzie dobrą okazją do modlitwy w naszych rodzinach, szczególnie poprzez codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 wraz z całym Kościołem w Polsce.
  2. W związku z sytuacją epidemii koronowirusa w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi dekanalnej. W związku z tym od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 trwać będzie w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W I piątek okazja do spowiedzi już od godz. 15.30 do 17.00.
  3. Od dziś możemy uczestniczyć we Mszach Św. sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy. Transmisja Mszy św. wedle harmonogramu umieszczonemu na stronie naszej parafii. Przekazujmy wszystkim informacje o możliwości uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach transmitowanych z naszej parafii. Serdecznie dziękuję p. Sławkowi za zamontowanie kamery i możliwość transmisji nabożeństw z naszego kościoła.
  4. Wyrażam też ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi na konto parafialne. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi. Dziękuje też za wszystkie oznaki życzliwości także pod moim adresem, za wsparcie, za przekazywane dary. Wszystkim wielkie Bóg zapłać