NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 12 KWIETNIA 2020

  1. Przeżywamy dzisiaj radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Pragnę złożyć wszystkim parafianom serdeczne życzenia, szczególnie tym, którzy łączą się z nami duchowo w modlitwie przez przekaz internetowy. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę wszystkim, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. Aby Zmartwychwstały Pan obudził w nas to co jeszcze uśpione, ożywił to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie ku wieczności. Wesołego Alleluja!
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy, że we Mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. Można też podejść do kościoła między mszami – oczywiście w grupkach po 5 osób i poprosić o udzielenie samej komunii św.
  3. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy, które odprawiane będą według harmonogramu.
  4. Trwamy na Nowennie przygotowującej nas do Święta Bożego Miłosierdzia. Nowenna dziś i jutro o godz. 9.45 a od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Uroczyste Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą Niedzielę o godz. 15.00.
  5. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pomimo zagrożenia koronowirusem przyczynili się do godnego przeżycia minionych dni Triduum Paschalnego. Raz jeszcze dziękuję p. Sławkowi za przekaz wizualny z naszej świątyni, p. Organiście Arturowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, kwiaciarni „Kwiaty u Jasi” za wystrój świątyni i wokół niej, osobom pomagającym przy wystroju świątyni. Wszystkim Wielkie Bóg zapłać.
  6. Wyrażam też ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi. Dziękuję też za wszelką życzliwość, dobre słowo i pomoc także i pod moim adresem, a szczególnie za słowa życzeń skierowane do mnie w Wielki Czwartek.