Komunikat o I Komunii św.

Drodzy rodzice, Drogie dzieci.

Od ponad miesiąca zmagamy się z doświadczeniem pandemii koronawirusa. W przestrzeni upływającego czasu zwiększa się niestety liczba osób zarażonych i chorych. Łączymy się z ich cierpieniem i wspieramy ich modlitwą. Kościół Święty jako wspólnota wierzących z nadzieją oczekuje ustania pandemii. Wydaje się, że najbezpieczniejszą formą szybkiego wyjścia z zaistniałego stanu jest izolacja tzw. kwarantanna. Jak wiemy dotyczy ona także obowiązku szkolnego.

Dopóki kwarantanna obejmuje dzieci i młodzież musimy, dla ich dobra powstrzymać się od dotychczasowych form duszpasterstwa dzieci i młodzieży. W tym także od przygotowania do przyjęcia I Komunii Św. Mając to wszystko na uwadze jestem zmuszony odwołać datę Uroczystej I Komunii Świętej, planowanej na dzień 10 maja bieżącego roku, aż do odwołania.

Nie wiemy jak długo potrwa stan pandemii i związanych z nią ograniczeń. Nie chciałbym podawać jakiejś nowej konkretnej daty I Komunii Św., aby niepotrzebnie nie rodzić nadziei. Zdaję sobie sprawę z niecierpliwości naszych dzieci i troski rodziców. Ja również czekam na piękny i ważny dla całej naszej parafii dzień spotkania dzieci z Panem Jezusem Eucharystycznym.

Na pewno możemy myśleć o dniu I Komunii Św., np. w czerwcu, może lipcu lub we wrześniu tego roku.

Kto ma ogromne pragnienie by dziecko przystąpiło już teraz do I Komunii św. istnieje jeszcze inna forma przystąpienia dziecka do I Komunii św. indywidualnej – tylko w gronie rodziców i najbliższej rodziny (w sumie do 15 osób wraz z dzieckiem komunijnym). Osoby zainteresowane taką formą I Komunii św. proszę o osobisty kontakt – komunia taka mogłaby odbyć się w sobotę w maju lub czerwcu w godzinach południowych – maksymalnie 2 dzieci w jedną sobotę.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie dzieci i ich rodziców, życzę wszystkim zdrowia i opieki Matki Bożej.

Ks. Proboszcz

Jarosław