NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 KWIETNIA 2020

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał św. Faustynie wiele łask dla tych, którzy w tym dniu z czystym sercem przystąpią do komunii św. oraz odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam na specjalne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00, które też będzie transmitowane z naszej świątyni. Od dziś rozpoczynamy w Kościele także Tydzień Miłosierdzia.
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy, że we Mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta. Można też podejść do kościoła między mszami – oczywiście w grupkach po 5 osób i poprosić o udzielenie samej komunii św.
  3. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni przez przekaz internetowy, które odprawiane będą według harmonogramu.
  4. Od poniedziałku zmieniają się przepisy sanitarne dotyczące ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach – obecnie przepisy mówią o 1 osobie na 15 m2. Pamiętajmy też o obowiązku noszenia w kościele maseczek. Z tego obowiązku zwolniony jest tylko ksiądz sprawujący nabożeństwo.
  5. W środę 22 kwietnia przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Na początku Mszy św. nastąpi poświęcenie róż a po niej Nabożeństwo błagalne przy relikwiach Św. Rity z prośbą o ustanie pandemii koronowirusa.
  6. Raz jeszcze wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.