V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 MAJA 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Dawid Myszkowski, kawaler, rzym-kat. z Gowina oraz Paulina Szymańska, panna, rzym-kat. z Grabowca.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w środę wspomnienie NMP z Fatimy;
 • we czwartek Święto Św. Macieja Apostoła;
 • w piątek wspomnienie Św. Izydora Oracza – patrona naszej parafii.
 • w sobotę Święto Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika – patrona Polski.
 1. W środę wspominamy NMP z Fatimy oraz 39 rocz. zamachu na życie Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową połączoną z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30 a po nim Msza św. wotywna o MB Fatimskiej.
 2. W piątek 15 maja przypada liturgiczne wspomnienie patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza. Uroczystości odpustowe odbędą się w najbliższą Niedzielę 17 maja o godz. 12.00. Sumę odpustową wraz z uroczystym wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii św. Izydora Oracza przewodniczyć będzie Ks. Kan. Janusz Steć Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystość transmitowana będzie także przez przekaz internetowy.
 3. Pamiętajmy, że we Mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 14 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta. Pamiętajmy też, że cały czas wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
 4. Trwa miesiąc maj a wraz z nim Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie sytuacji i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.