VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 MAJA 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Miotke, kawaler, rzym-kat. z Jęczewa oraz Sandra Trendel, panna, rzym-kat. z Gowina; Dawid Myszkowski, kawaler, rzym-kat. z Gowina oraz Paulina Szymańska, panna, rzym-kat. z Grabowca.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w poniedziałek przypada 100 rocz. ur. Św. Jana Pawła II;
 • w piątek wspomnienie Św. Rity z Cascii.
 1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj-Leszek Głódź. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
 2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, kiedy modlimy się o urodzaje. Zapraszam w te dni do wspólnej modlitwy szczególnie naszych rolników. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Jutro 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. o Janie Pawle II z prośbą o Boże błog. dla naszej umiłowanej Ojczyzny.
 4. W piątek 22 maja przypada liturgiczne wspomnienie Św. Rity z Cascii. Nabożeństwo do Św. Rity wraz z poświęceniem róż rozpoczniemy o godz. 18.00.
 5. Dziś przeżywamy odpust parafialny. Suma odpustowa wraz z prowadzeniem relikwii św. Izydora Oracza zostanie odprawiona o godz. 12.00. Serdecznie dziękuję za przewodniczenie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego Ks. kan. Januszowi Steciowi dyrektorowi Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Ks. Dziekanowi Stanisławowi Bachowi, który symbolicznie reprezentuje nasz luziński dekanat i wszystkim parafianom obecnym w świątyni i duchowo łączącym się przez przekaz internetowy.
 6. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele mogą uczestniczyć 22 osób. Zajmujemy miejsca oznaczone białą kartką. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta i nos. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
 7. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie sytuacji i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.