WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 MAJA 2020

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Miotke, kawaler, rzym-kat. z Jęczewa oraz Sandra Trendel, panna, rzym-kat. z Gowina.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • we wtorek wspomnienie Św. Filipa Nereusza;
  • w piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.
  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., którą kończymy w kościele okres wielkanocny.
  2. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o naszych mamach – dla żyjących wypraszamy łaski zdrowia i Bożego błog. a dla zmarłych łaskę nieba.
  3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust parafialny wraz z wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii Św. Izydora Oracza naszego patrona. Serdecznie dziękuję za przewodniczenie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego Ks. kan. Januszowi Steciowi dyrektorowi Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Ks. Dziekanowi Stanisławowi Bachowi, który symbolicznie reprezentował nasz luziński dekanat, panu Organiście Arturowi, panu Rafałowi, LSO i wszystkim parafianom obecnym w świątyni i duchowo łączącym się przez przekaz internetowy.
  4. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele mogą uczestniczyć 22 osób. Zajmujemy miejsca oznaczone białą kartką. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. W nabożeństwach uczestniczymy w maskach zasłaniających nasze usta i nos. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
  5. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Wyrażam moją ogromną wdzięczność wobec osób, które w tych trudnych czasach wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi zarówno na konto parafialne jaki i indywidualnie. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie sytuacji i okazaną solidarność z parafią i jej potrzebami materialnymi.