ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 31 MAJA 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dariusz Paluch, kawaler, rzym-kat. z Wejherowa oraz Kinga Kotłowska, panna, rzym-kat. z Gowina; Marcin Miotke, kawaler, rzym-kat. z Jęczewa oraz Sandra Trendel, panna, rzym-kat. z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła;
 • w środę wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników
 • we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek wspomnienie Św. Bonifacego bpa i męczennika
 • w przyszłą Niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. tzw. Zielone Świątki, którą kończymy w kościele okres wielkanocny.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny u chorych – tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni – wyjątkowo w piątek od godz. 9.00 ze względu na I Komunię św. w sobotę. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych.
 3. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele może uczestniczyć normalna ilość wiernych z zachowaniem norm sanitarnych czyli musimy mieć zakryte usta i nos. W kościele więc mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby stosujące się do tego przepisu. Proszę o uszanowanie tej decyzji, jeżeli nie ze względu na siebie, to bynajmniej na innych uczestników liturgii. Jeżeli nie będziemy stosować się do tego przepisu obowiązuje dystans 2 metrów od osoby co spowoduje, że w kościele będą mogły przebywać tylko 22 osoby. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
 4. Od jutra rozpoczynamy sprawowanie Nabożeństwa Czerwcowego ku czci NSPJ codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie informacyjne dla rodziców, którzy pragną aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. 4 lipca w przyszłą Niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.
 6. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Serdecznie zapraszam Rycerzy wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.
 7. Przy konfesjonale wyłożona jest prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skarbonki.