X NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 CZERWCA 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dariusz Paluch, kawaler, rzym-kat. z Wejherowa oraz Kinga Kotłowska, panna, rzym-kat. z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej;
 • w piątek wspomnienie Błogosławionych Męczenników Gdańskich;
 • w sobotę wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziękujmy Bogu w Trójcy Św. Jedynemu za dar naszej wiary wspominając 41 rocz. pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i za Jego prorocze słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”.
 2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W sytuacji pandemii nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami naszej wioski do 4 ołtarzy. Zalecana jest procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Taka procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. W procesji weźmie udział tylko krzyż, świece i baldachim bez sztandarów i feretronów. I ołtarz – wewnątrz kościoła, II ołtarz za kościołem, III ołtarz w kaplicy i IV ołtarz na schodach kościoła. W procesji uczestniczymy w maseczkach zasłaniających nasze usta i nos. Msze św. w tym dniu też o godz. 8.00 i o godz. 12.00.
 3. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele może uczestniczyć normalna ilość wiernych z zachowaniem norm sanitarnych czyli musimy mieć zakryte usta i nos. W kościele więc mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby stosujące się do tego przepisu. Proszę o uszanowanie tej decyzji, jeżeli nie ze względu na siebie, to bynajmniej na innych uczestników liturgii. Jeżeli nie będziemy stosować się do tego przepisu obowiązuje dystans 2 metrów od osoby co spowoduje, że w kościele będą mogły przebywać tylko 22 osoby. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
 4. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Na najbliższy piątek Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę 13 czerwca zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 6. Przy konfesjonale wyłożona jest prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skarbonki.