BOŻE CIAŁO- 11 CZERWCA 2020

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W sytuacji pandemii nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami naszej wioski do 4 ołtarzy. Zalecana jest procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Taka procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. W procesji weźmie udział tylko krzyż, świece i baldachim bez sztandarów i feretronów. I ołtarz – wewnątrz kościoła, II ołtarz za kościołem, III ołtarz w kaplicy i IV ołtarz na schodach kościoła. W procesji uczestniczymy w maseczkach zasłaniających nasze usta i nos. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
  2. Oktawa Bożego Ciało od jutra do przyszłego czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 natomiast w najbliższą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. W piątek procesja wynagradzająca ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele może uczestniczyć normalna ilość wiernych z zachowaniem norm sanitarnych czyli musimy mieć zakryte usta i nos. W kościele więc mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby stosujące się do tego przepisu. Proszę o uszanowanie tej decyzji, jeżeli nie ze względu na siebie, to bynajmniej na innych uczestników liturgii. Jeżeli nie będziemy stosować się do tego przepisu obowiązuje dystans 2 metrów od osoby co spowoduje, że w kościele będą mogły przebywać tylko 22 osoby. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
  4. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Na jutrzejszy piątek Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę 13 czerwca zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30.