XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 CZERWCA 2020

  1. Dziś przypada 50 rocz. święceń kapłańskich Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w Katedrze Oliwskiej w przyszłą Niedzielę o godz. 13.00. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej Archidiecezji.
  2. Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała – za przygotowanie ołtarzy, orkiestrze, LSO, p. Organiście Arturowi, dzieciom komunijnym, panom niosącym baldachim i Wam, moi drodzy za liczy udział w tej, w tym roku, skromnej procesji eucharystycznej.
  3. Oktawa Bożego Ciało do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 natomiast dziś po Mszy św. o godz. 8.00. W piątek procesja wynagradzająca ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  4. Według nowych przepisów we Mszy św. w kościele może uczestniczyć normalna ilość wiernych z zachowaniem norm sanitarnych czyli musimy mieć zakryte usta i nos. W kościele więc mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby stosujące się do tego przepisu. Proszę o uszanowanie tej decyzji, jeżeli nie ze względu na siebie, to bynajmniej na innych uczestników liturgii. Jeżeli nie będziemy stosować się do tego przepisu obowiązuje dystans 2 metrów od osoby co spowoduje, że w kościele będą mogły przebywać tylko 22 osoby. Pamiętajmy też, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są na żywo z naszej świątyni.
  5. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00
  6. Od przyszłej Niedzieli w związku z cofnięciem dyspensy Ks. Arcybiskupa od udziału w Niedzielnej Mszy św. i możliwości sprawowania czwartej Mszy św. wracamy do normalnego harmonogramu Mszy św. w Niedzielę czyli o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.