XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Robert Hinc, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Beata Dampc, panna, rzym-kat., z Żukowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w środęwspomnienie Św. Marii Magdaleny;
 • we czwartek święto Św. Brygidy Szwedzkiej Patronki Europy
 • w piątek wspomnienie Św. Kingi
 • w sobotę święto Św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.
 1. Trwa czas wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na zasłużony odpoczynek Bożego błogosławieństwa i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych do naszej parafii.
 2. W środę zapraszam na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 wraz z poświęceniem róż, następnie po Mszy św. nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i Św. Rity.
 3. W sobotę przypada 7 rocz. śm. pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła Ks. Edwarda Rusińskiego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 19.00.
 4. W sobotę w liturgiczne wspomnie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po Mszy św. o godz. 19.00 poświęcenie samochodów, motorów, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem i parkingu przy cmentarzu. Natomiast w przyszłą Niedzielę w ramach akcji MIVA Polska odbędzie się zbiórka przed kościołem do puszki na pomoc naszym misjonarzom w zakupie środków transportu.
 5. W okresie wakacyjnym Msza św. w tygodniu sprawowana jest o godz. 19.00 a we wtorki o godz. 9.00. Proszę, by osoby, które zamówiły Msze św. we wtorki pamiętały o zmianie godziny sprawowania Mszy św. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałek, w środę i w piątek od godz. 18.00 do godz. 18.30.
 6. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Regina Dettlaff z Pętkowic. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu.