XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 sierpnia 2020

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika;
 • w środę wspomnienie Św. Maksymiliana kapłana i męczennika;
 • w piątek święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie.
 1. Trwa czas wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na zasłużony odpoczynek Bożego błogosławieństwa i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych do naszej parafii.
 2. Trwa miesiąc sierpień – w historii naszego Narodu miesiąc wielkich zrywów wolnościowych a także od wielu lat podejmowanej abstynencji. Trwajmy świadomie w podjętych zobowiązaniach trzeźwościowych.
 3. We czwartek przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. wotywna ku czci MB Fatimskiej.
 4. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji nazywane też świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę – godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 5. W sobotę też przypada 100-na rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy pod Warszawą. W tym dniu szczególnie dziękujmy Bożej Opatrzności za dar wolności i módlmy się, abyśmy ten dar wolności mądrze wykorzystywali dla dobra naszej Ojczyzny.
 6. W przyszłą Niedzielę Kościół w Polsce duchowo pragnie zjednoczyć się z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli w wyniku ogromnej eksplozji. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc mieszkańcom tego miasta.
 7. W przyszłą Niedzielę o godz. 16.00 w sali sołeckiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji żywych i zmarłych mieszkańców Ustarbowa po której zostanie uroczyście poświęcony odnowiony krzyż.
 8. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.
 9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Witold Hirsz z ul. Starowiejskiej. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu.