XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpnia 2020 r

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek wspomnienie Św. Jacka kapłana;
 • we czwartek wspomnienie Św. Bernarda opata doktora Kościoła;
 • w piątek wspomnienie Św. Piusa X papieża
 • w sobotę wspomnienie NMP Królowej.
 1. Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Maciej Miętki, kawaler, rzym-kat., z Koszyc i Anita Jaedtke, panna, rzym-kat., z Gowina; Mikołaj Eikmann, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Natalia Albecka, panna, rzym-kat., z Gościcina; Wojciech Stolc, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Karolina Ruszkowska, panna, rzym-kat., z Gowina
 2. Trwa czas wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na zasłużony odpoczynek Bożego błogosławieństwa i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych do naszej parafii.
 3. Trwa miesiąc sierpień – w historii naszego Narodu miesiąc wielkich zrywów wolnościowych a także od wielu lat podejmowanej abstynencji. Trwajmy świadomie w podjętych zobowiązaniach trzeźwościowych.
 4. W sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 19.00 z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity. Intencje na nabożeństwo można składać do skrzynki na filarze.
 5. Dzisiaj Kościół w Polsce duchowo pragnie zjednoczyć się z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli w wyniku ogromnej eksplozji. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc mieszkańcom tego miasta.
 6. Dzisiaj o godz. 16.00 w sali sołeckiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji żywych i zmarłych mieszkańców Ustarbowa po której zostanie uroczyście poświęcony odnowiony krzyż.
 7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.