XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpnia 2020

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek święto Św. Bartłomieja Apostoła;
 • w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej;
 • we czwartek wspomnienie Św. Moniki;
 • w piątek wspomnienie Św. Augustyna bpa i doktora Kościoła
 • w sobotę wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 1. Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Mikołaj Eikmann, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Natalia Albecka, panna, rzym-kat., z Gościcina; Wojciech Stolc, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Karolina Ruszkowska, panna, rzym-kat., z Gowina
 2. Trwa czas wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na zasłużony odpoczynek Bożego błogosławieństwa i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych do naszej parafii.
 3. Trwa miesiąc sierpień – w historii naszego Narodu miesiąc wielkich zrywów wolnościowych a także od wielu lat podejmowanej abstynencji. Trwajmy świadomie w podjętych zobowiązaniach trzeźwościowych.
 4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla mieszkańców Bejrutu zebraliśmy 497 zł oraz 3 euro. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać a także Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie tej zbiórki.
 5. We wtorek o godz. 18.00 w sali sołeckiej w Ustarbowie odbędzie się spotkanie na temat możliwości montażu ogniw fotowoltaicznych. Szczegółowe informacje w gablotce.
 6. W piątek 28 sierpnia w godz. od 8.00 do 13.00 istnieje możliwość oddawania krwi, której tak bardzo dzisiaj brakuje. Autobus będzie w tych godzinach stał na placu przy Kolegiacie w Wejherowie.
 7. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 Rycerze Kolumba zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie.
 8. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.