XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Św.
  • we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej
  • w środę wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
  • w piątek święto Św. Stanisława Kostki Patrona Polski;

Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Lechosław Miotke, kawaler, rzym.kat., z Pętkowic i Paulina Skrzypek, panna, rzym-kat., z Łęczyc; Szymon Drewa, kawaler, rzym-kat. i Patrycja Falkowska, panna, rzym-kat. z Ustarbowa.

  1. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy w naszej parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do I Komunii św. i bierzmowania. Do bierzmowania przygotowuje się młodzież, która w tym roku ukończyła VIII kl. Deklarację przystąpienia do katechez sakramentalnych do komunii św. i bierzmowania można odbierać w zakrystii po Mszy św. Wypełnione deklaracje do przyszłej niedzieli 20 września składają rodzice osobiście w biurze parafialnym.
  2. W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Jest to dzień odnalezienia przez Św. Helenę najcenniejszej relikwii – krzyża Pańskiego. Z powodu pandemii koronowirusa w tym roku nie odbyła się adoracja krzyża – w tym dniu oddamy cześć krzyżowi św. Zgodnie z wolą Ojca Św. w przyszłą Niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  3. We wtorek w 15 dniu miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora. W sposób szczególny do tej modlitwy w tym dniu zapraszam wszystkich rolników i ich rodziny by podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i dobrą pogodę w czasie żniw.
  4. Na prośbę wielu parafian po każdej Mszy św. odmawiamy egzorcyzm do św. Michała Archanioła. Wiele osób pytało się też o możliwość sprowadzenia do naszego kościoła figury Św. Michała z Sanktuarium z Gargano. Istnieje taka możliwość – moja prośba – osoby, które chciałby wesprzeć finansowo sprowadzenie do naszej parafii figury św. Michała Archanioła proszę o kontakt ze mną po każdej Mszy św. Jest szansa by uroczyście wprowadzić figurę do naszego kościoła w dniu liturgicznego wspomnienia Św. Archaniołów tj. 29 września.
  5. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny. Jest także nowy wrześniowy numer Naszej Parafii. Opłatę za prasę proszę wrzucać do skrzyneczki.