XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek święto Św Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  • w środę wspomnienie Św. O. Pio z Petrelciny;
  1. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy w naszej parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do I Komunii św. i bierzmowania. Do bierzmowania przygotowuje się młodzież, która w tym roku ukończyła VIII kl. Deklarację przystąpienia do katechez sakramentalnych do komunii św. i bierzmowania można składać w zakrystii do przyszłej Niedzieli. Spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży ze względu na podwyższoną sytuację epidemiologiczną odbędzie się w późniejszym terminie.
  2. We wtorek 22 września przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wraz z obrzędem poświęcenia róż a po Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity. Intencje na to nabożeństwo można składać do skrzyneczki na filarze.
  3. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczynamy Nowennę do Św. Michała Archanioła przed Jego Świętem, które przypada 29 września. W przyszłą Niedzielę w czasie każdej Mszy św. powitamy figurę w naszym kościele. Uroczyste poświęcenie figury Św. Michała Archanioła w dniu Święta tj. we wtorek 29.09. podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu będzie też można przyjąć uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła. Ponawiam apel do osoby, które chciałbywesprzeć finansowo sprowadzenie figury św. Michała Archanioła. Dziękuję za dotychczasowe ofiary.
  4. Wychodząc z kościoła możemy, na apel Ojca Św. Franciszka, wesprzeć bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tradycyjnie ofiary te składane są w Wielki Piątek przy adoracji krzyża.
  5. Rycerze Kolumba organizują pielgrzymkę do Częstochowy oraz do Sanktuarium Maryjnego w Gidlach. Wyjazd 9 października ok. godz. 22.00 a powrót 10 października ok. północy. Koszt wyjazdu 85 zł. Informacje w zakrystii lub pod nr tel. 509 083 197.
  6. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny.