XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek wspomnienie Św Wacława,
 • we wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
 • w środę wspomnienie św. Hieronima,
 • we czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
 • w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 1. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy w naszej parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do I Komunii św. i bierzmowania. Do bierzmowania przygotowuje się młodzież, która w tym roku ukończyła VIII kl. Deklarację przystąpienia do katechez sakramentalnych do komunii św. i bierzmowania można składać w zakrystii do dziś po każdej Mszy św. Spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w środę o godz. 18.45 też w kościele. Proszę by w czasie spotkania zastosować się do zakrywania twarzy maseczką.
 2. Trwa w naszym kościele Nowenna do Św. Michała Archanioła przed Jego Świętem, które przypada w najbliższy wtorek. Uroczyste poświęcenie figury Św. Michała Archanioła w dniu Święta tj. we wtorek 29.09. podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu będzie też można przyjąć uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej uroczystości. Ponawiam apel do osoby, które chciałbywesprzeć finansowo figurę św. Michała Archanioła. Dziękuję za dotychczasowe ofiary.
 3. W ubiegłą Niedzielę na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie zebraliśmy 198 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc różańcowy – różaniec w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.00. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w sobotę od godz. 9.00.
 6. Tradycyjnie pragnę zwrócić się z prośbą by kolekta w przyszłą Niedzielę 4 października była przeznaczona na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy. Już dziś składam serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.
 7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.