NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 22 listopada 2020

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we wtorek wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy,
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejszą Niedzielą kończymy kolejny rok liturgiczny. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy Adwent.
  2. Pamiętajmy, że Ojciec Św. Franciszek rozszerzył możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad.
  3. Dziś kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Msza św. z obrzędem poświęcenia róż o godz. 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia, życzliwości i modlitwy. Dziękuję także za przekazywane na konto parafii ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  5. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  6. W zakrystii po każdej Mszy św. można nabywać świece Caritas – mała 6 zł, duża 16 zł w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od przyszłej Niedzieli będzie też można w zakrystii otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Gerard Hinz l.79 z ul. Długiej z Gowina. Którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 9.00 w kościele w Gościcinie a pogrzeb po Mszy na naszym cmentarzu. Naszych bliskich zmarłych zawierzmy Bożemu Miłosierdziu.