I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020

• w poniedziałek święto Św. Andrzeja Apostoła,
  • we czwartek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego kapłana.
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Adwent oraz nowy rok liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” a mottem biblijnym słowa z Ewangelii Św. Jana: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”. Niech będzie to czas pogłębionej refleksji nad tajemnicą eucharystii, szczególnie teraz – w tym czasie pandemii.
  2. Wraz z adwentem rozpoczynamy roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Maryją na przyjście Pana Jezusa – roraty w tym roku w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.45 natomiast we wtorek i w piątek o godz. 18.00. Nie będzie rorat w sobotę. Intencje Mszy św. z soboty z godz. 7.00 zostały przesunięte na godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. w I piątek miesiąca od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedziny u chorych odbędą się bezpośrednio przed świętami 23 grudnia.
  4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia, życzliwości i modlitwy. Dziękuję także za ofiary składane na tacę oraz przekazywane na konto parafii ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  5. W zakrystii po każdej Mszy św. można nabywać świece Caritas – mała 6 zł, duża 16 zł w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od dzisiejszej Niedzieli można też w zakrystii otrzymać poświęcony dziś opłatek. Ofiary za opłatki przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej.
  6. Zawsze w drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień w niedzielę 06 grudnia odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
  7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny.