III NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020

 1. Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Mateusz Piernicki, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Weronika Bujak, panna, rzym-kat., z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek wspomnienie Św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Gaudete – Niedzielę radości z tego, że przyjście naszego Pana jest bardzo bliskie. Serdecznie zapraszam na roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Maryją na przyjście Pana Jezusa – roraty w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.45 natomiast we wtorek i w piątek o godz. 18.00.
 2. Czas adwentu to także czas troski o biednych i potrzebujących. Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy wesprzeć hospicjum dla dzieci w Gdyni. Pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego można składać dary w postaci: maseczek, rękawiczek jednorazowych, środków higieny osobistej i czystości oraz trwałej żywności. Dary te można także składać w sklepach: Groszek przy ul. Długiej i U Mireczki przy ul. Przyjaźni. Bóg zapłać za dotyczczasowe dary.
 3. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia i modlitwy. Dziękuję także za ofiary składane na tacę oraz przekazywane na konto parafii przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 4. W zakrystii po każdej Mszy św. można nabywać świece Caritas – mała 6 zł. w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii można też otrzymać poświęcony opłatek. W tym roku opłatek nie będzie roznoszony po parafii – można go otrzymać jedynie w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej.
 5. W ubiegłą Niedzielę na Pomoc Materialną Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 450 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. W przyszłą Niedzielę 20 grudnia o godz. 13.00 odbędzie się w naszej parafii uroczysta promocja na wyższe stopnie i przyjęcie do Rycerzy Kolumba. Panów, którzy chcieliby przystąpić do tej męskiej wspólnoty, proszę o kontakt w zakrystii.
 7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Piotr Eikmann l.55 z Gowina. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…