IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020

  1. Dziś ostatnia Niedziela Adwentu. Serdecznie zapraszam na roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Maryją na przyjście Pana Jezusa – roraty w tym tygodniu w poniedziałek, i środę i o godz. 6.45 natomiast we wtorek o godz. 18.00.
  2. Czas adwentu to także czas troski o biednych i potrzebujących. Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy wesprzeć hospicjum dla dzieci w Gdyni. Pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego można do jutra składać potrzebne dary. Bóg zapłać za dotychczasowe dary.
  3. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia i modlitwy. Dziękuję także za ofiary składane na tacę oraz przekazywane na konto parafii przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  4. W zakrystii można też otrzymać poświęcony opłatek. W tym roku opłatek nie będzie roznoszony po parafii – można go otrzymać jedynie w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej.
  5. Okazja do spowiedzi św. przed świętami – w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.00 do godz. 18.00.
  6. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  7. W środę 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie przed świętami u chorych.
  8. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu o godz. 20.00 Msza św. wigilijna dla dzieci i tradycyjnie Pasterki o godz. 21.30 i 24.00. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. W II Dzień Świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  9. W przyszłą Niedzielę 27 grudnia przypada Uroczystość Najśw. Rodziny. Serdecznie zapraszam w tym dniu do nawiedzenia naszej świątyni, gdzie będzie można dokonać zawierzenia swojej rodziny – rodzinie z Nazaretu.
  10. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.