BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2020

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Odwieczne Słowo zapowiedziane przez Boga stało się ciałem i zamieszkało pośród nas. Niech Prawda o Bożym Narodzeniu mobilizuje nas do gorliwości w wyzanwaniu naszej wiary.
  2. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za solidarność z parafią w tych trudnych czasach. Za słowa wsparcia i modlitwy. Dziękuję także za ofiary składane na tacę oraz przekazywane na konto parafii przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła parafialnego. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  3. Msze św. w dniu dzisiejszym w naszym kościele o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. Jutro w II Dzień Świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu swoje słowo kieruje do nas Rektor KUL-u. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie tej katolickiej uczelni.
  4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz kościół zajaśniał. Zainstalowane zostały na placu kościelnym trzy lamy oraz iluminacja bryły kościoła. Szczególne słowa wdzięczności kieruje pod adresem rodzin, które fiansowo wsparły to dzieło.
  5. Seredeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój naszego kościołą i wokół niego: kwaciarni Kwaity u Jasi, Rycerzom Kolumba oraz naszym lektorom.
  6. W przyszłą Niedzielę 27 grudnia przypada Uroczystość Najśw. Rodziny. Serdecznie zapraszam w tym dniu do nawiedzenia naszej świątyni, gdzie będzie można dokonać zawierzenia swojej rodziny – rodzinie z Nazaretu.
  7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona została prasa katolicka podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.