III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,
  • we wtorek wspomnienie Św. Tytusa i Tymoteusza bpów,
  • we czwartek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele Powszechnym Niedzielę Słowa Bożego poświęconej celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego. Dzień ten został ustanowiony w 2019 r. przez papieża Franciszka z okazji 1600. rocznicy śm. Św. Hieronima.
  2. Trwa w Kościele pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to czas wzajemnej modlitwy abyśmy jako chrześcijanie trwali w jedności wiary.
  3. Zakończyliśmy w ubiegłą Niedzielę w naszej parafii duchową kolędę. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które znalazły czas by wspólnie modlić się w naszej świątyni oraz przez przekaz internetowy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Składam też serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji na utrzymanie naszej parafii – i te w kopertach a także przekazywane na konto parafii.
  4. Dziś przeżywamy dzień solidarności z mieszkańcami Chorwacji, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. Na stoliku przy konfesjonale wystawiona jest puszka na ofiary na pomoc tym, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku tego kataklizmu.
  5. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny, do którego dołączona jest niespodzianka – podstawka pod samrtfona.
  6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku +Dorotę Pionk l.50. z Gowina. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu…