V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

    – we czwartek przypada Zwiastowania NMP.

  2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju przypominam, że przebywając w świątyni obowiązkowo zakrywamy usta i nos a także zachowujemy dystans między sobą. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się przy konfesjonale na parapecie.
  3. Jutro zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 z poświęceniem róż. Następnie po Mszy św. nabożeństwo. Intencje do Św. Rity można składać na stoliku przy konfesjonale.
  4. W okresie Wielkiego Postu w piątki – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 wraz komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Czas Wielkiego Postu to także czas wsparcia dla biednych i potrzebujących. Tradycyjnie, w ramach jałmużny wielkopostnej, pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego do przyszłej Niedzieli Palmowej można składać trwałą żywność, środki czystości i higieny dla Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez S. Szarytki w Wejherowie.
  6. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz w cenie 15 zł książeczkę poświęconą Św. Józefowi w związku z trwającym w Kościele Rokiem Św. Józefa. Są też do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 9 zł.