NIEDZIELA PALMOWA – 28 marca 2021

 1. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju przypominam, że w kościele w czasie nabożeństwa może przebywać 13 osób, przebywając w świątyni obowiązkowo zakrywamy usta i nos a także zachowujemy dystans między sobą – zajmujemy wyznaczone miejsca. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się przy konfesjonale na parapecie.
 2. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Na stoliku przy konfesjonale wystawiona została puszka do której możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Polecam ją ofiarności parafian. Serdecznie też dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę a także wpłacane na konto parafii. Są one wyrazem naszej pamięci i troski o nasz kościół parafialny w tych trudnych czasach.
 4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne:
 5. W Wielki Czwartek – Msza św. wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 20.00 d0 21.00.
 6. W Wielki Piątek – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego, liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. O godz. 20.00 ostanie Gorzkie Żale. W tym dniu odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 7. Wigilia PaschalnaPoświęcenie pokarmów – Pętkowice bloki przy ul. Wejherowskiej 9.15, Pętkowice wieś – plac przy bloku 9.30, na placu przed kościołem w Gowinie o godz. 10.00, 12.00 i 13.00 a w Ustarbowie na placu przed salą sołecką o godz. 11.00. (Proszę o zachowanie odstępu od siebie co 1,5 m i aby z koszykiem przyszedł jeden przedstawiciel rodziny). Wielka Sobota godz. 19.00.
 8. Rezurekcja – Niedziela Wielkanocna godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. dodatkowa o 8.00 następnie o 10.00 i 12.00. Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 9. W imieniu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez S. Szarytki składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dary.
 10. 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.
 11. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz w cenie 15 zł książeczkę poświęconą Św. Józefowi w związku z trwającym w Kościele Rokiem Św. Józefa.