ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 maja 2021

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
  Łukasz Czerwiński, kawaler, rzym-kat., Gowino i Weronika Rychert, panna, rzym-kat., ze Strzebielina, Szymon Dzienisz, kawaler, rzym-kat., Gowino i Daria Cierocka, panna, rzym-kat., Wejherowo oraz Filip Holke, rzym-kat., kawaler z Gowina i Magdalena Krzyżczyk, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła,
  – w środę wspomnienie Św. Filipa Nereusza,
  – w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – w sobotę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej
  – w przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Św.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia naszego parafialnego odpustu a także tym wszystkim, którzy zorganizowali poczęstunek dla pieszych pielgrzymów z Kościerzyny.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też to spotkań majowych przy krzyżach i kapliczkach pamiętając o zachowaniu obostrzeń sanitarnych.
 5. W przyszłą Niedzielę zapraszam na obowiązkowe spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00 młodzież naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę na spotkanie przynieść swoje dzienniczki do bierzmowania.
 6. W przyszłą Niedzielę Rycerze Kolumba z naszej parafii przeprowadzą zbiórkę na wodę, której brakuje w szpitalu w Wejherowie. Ofiarę na ten cel będzie można składać po każdej Mszy św. lub można osobiście dostarczyć wodę niegazowaną.  Po Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się też spotkanie dla panów, którzy chcieliby przystąpić do Rycerzy.
 7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego. A dla dzieci Mały Gość Niedzielny z przepięknym magnesem z Sercem Pana Jezusa.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Daniel Syjczak z Gowina oraz +Stefania Formella z Gowina. Wieczny odpoczynek…