UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 30 maja 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP,
  – we wtorek wspomnienie Św. Justyna męczennika,
  – we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało,
  – w sobotę wspomnienie Św. Bonifacego bpa i męczennika.
 2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony w kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu rano o godz. 8.00, następnie o godz. 10.00 i po południu o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy tradycyjna zmniejszona procesja do 4 ołtarzy. Pierwszy będzie w kościele, drugi na zewnątrz kościoła, trzeci przy bramie cmentarnej i czwarty na schodach do kościoła. Proszę, abyśmy uczestnicząc w procesji zachować normy sanitarne – 1,5 metra odstępu od siebie albo założyć maseczki. Proszę o przygotowanie ołtarzy I  – mieszkańców ul. Kaszubskiej i Starowiejskiej, II – mieszkańców początku ul. Długiej oraz III na schodach – Rycerzy Kolumba. Jeżali jest taka szansa – proszę panów o przygotowanie baldachimu a także sztandarów i feretronów.
 4. W Boże Ciało po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystycznew I piątek odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Po nabożeństwie Rycerze Kolumba poprowadzą różaniec męski, na który zapraszają wszystkich mężczyzn i młodzieńców.
 6. W tym tygodniu próby dla dzieci z kl. III C przed komunią św. od poniedziałku do środy o godz. 16.00 w kościele. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.
 7. Dzisiaj po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba zbierają ofiarę na zakup wody dla szpitala i zapraszają na spotkanie do sali mężczyzn, którzy chcieliby przystąpić do Zakonu Rycerzy Kolumba.
 8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.