XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lipca 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika,
  – we wtorek wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników,
  – we czwartek wspomnienie Św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła
  – w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 2. W okresie wakacyjnym lipiec i sierpień Msze św. we wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 9.00. Także biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie w poniedziałek, środę i piątek przez pół godziny po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek 13 lipca zapraszam na Różaniec Fatimski, który odmówimy przed poranną Mszą św. o godz. 8.30.
 4. We czwartek w 15 dniu miesiąca po porannej Mszy św. o godz. 9.00 odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora Oracza w intencji dobrej pogody na czas żniw.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę na ociepielenie budynków parafialnych. Na ten cel zebraliśmy 3598 zł. Wszystkim z serca płynące Bóg zapłać.
 6. W niedzielę, 18 lipca, o godz. 5.00 wyruszy z kościoła Św. Wawrzyńca w Luzinie kolejna Piesza Pielgrzymka do Sianowa. Tradycyjnie w pielgrzymce uczestniczą też nasi parafianie. Serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania. Istnieje też możliwość by w pielgrzymce uczestniczyła figura MB Fatimskiej z naszej parafii. Zachęcam dziewczęta do podjęcia tej inicjatywy (chętne dziwczęta proszę o kontakt ze mną). Pielgrzymi powrócą do Luzina wieczorem około godz. 20.30.
 7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.