XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 sierpnia 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya,
  – w piątek Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc sierpień, w tradycji naszego narodu miesiąc wielkich zrywów i wydarzeń historycznych. Od lat jest to także miesiąc abstynencji.
 3. Od wczoraj rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja relikfii bł. Ks. Michaela Mc Givneya – założyciela Rycerzy Kolumba. Relikwie przebywać będą w naszej świątyni do piątku. W środę 4 sierpnia w ramach peregrynacji na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich małżonków proszących, oczekujących a także tych, którzy chcą podziękować za swoje potomstwo. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżonków i rodzin relikwiami bł. Michaela. Szczegółowy plan peregrynacji na plakacie w gablocie.
 4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i po Mszy św. Godzina Święta – czas na modlitwę, śpiew i adorację Jezusa Eucharystycznego poprzedzona egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec mężczyzn i pożegnanie relikwii bł. Michaela McGivneya. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 5. Trwają prace związane z ociepleniem budynków parafialnych – obecnie ocieplany jest dom katechetyczny. Chciałbym ponownie poprosić o wsparcie tego dzieła by kolekta w przyszłą Niedziele była przeznaczona na sfinansowanie tych prac. Już dziś składam wielkie Bóg zapłać za zrozumienie.
 6. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach w Europie i na pomoc misjonarzom zebraliśmy 400 zł. Z tego na powodzian przekazano 250 zł a 150 zł na misje. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.