XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 sierpnia 2021

1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Adrian Baranowski, kawaler, rzym-kat. z Ustarbowa i Michalina Labuda, panna, rzym-kat. ze Swarzewa.
    – w poniedziałek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy,
    – we wtorek Święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,
    – w środę wspomnienie Św. Klary,
    – we czwartek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego,
    – w piątek wspomnienie bł. Ks. Michała McGivneya.
  3. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji naszego narodu miesiąc wielkich zrywów i wydarzeń historycznych. Od lat jest to także miesiąc abstynencji.
  4. W piątek zakończyliśmy w naszej parafii peregrynację relikwii bł. Ks. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że był to czas naszej wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, powołań kapłańskich i naszych rodzin.
  5. W piątek 13 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie pierwocin zbóż, ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na prace związane z ocieplaniem budynków parafialnych. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.
  8. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.