XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021

1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Bartosz Pruchnicki, kawaler, rzym-kat., ze Słupska i Klaudia Wojewska, panna, rzym-kat., z Gowina.
    – w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła
    – we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św
    – w środę wspomnienie NMP Bolesnej
    – we czwartek wspomnienie Św, Korneliusza bpa i Cypriana papieża męczenników
    – w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski.
  3. Dzisiaj o godz. 10.00 w naszej parafii Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Dziękujmy dobremu Bogu za obfitość plonów a także za trud pracy rolników.
  4. Jutro 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie o godz. 18.00 Msza św. i po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
  5. Ubiegła Niedziela była z woli Ojca Św. Franciszka „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Na pomoc dla uchodźców zebraliśmy 480 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas AG. Bóg zapłać wszystkim za okazane serce i wsparcie.
  6. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy katechezę sakramentalną do I Komunii św. i bierzmowania. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej.
  7. W najbliższą sobotę od godz. 15.00 do godz. 21.00 trwać będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy popełnione w rodzinach, naszej Ojczyźnie, świecie a także o rychłą beatyfikację Ks. Bpa Konstantyna Dominika.
  8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary a przeznaczoną na zakup opału dla parafii na okres jesienno-zimowy.
  9. Od wtorku młodzież naszej parafii rozpoczyna nowennę przed bierzmowaniem. Spotkania połączone z próbą codziennie o godz. 19.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Na stoliku wyłożona jest nowa prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.