XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 października 2021

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    – w czwartek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  2. Dziś rozpoczyna się w Kościele pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” Tydzień Misyjny. Niech to będzie czas szczególnej modlitwy w intencji misjonarzy o zapał ewangeliczny dla nich. Wychodząc z kościoła można do puszki złożyć ofiarę na potrzeby misji świętych.
  3. Trwa miesiąc różańcowy październik. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
  4. W przyszłą Niedzielę serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy na czuwanie ze świętymi Holy Wins. Jest to chrześcijańskie przeciwstawienie się pogańskiemu  halloween i czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Na zakończenie czuwania odbędzie się procesja wokół kościoła z relikwiami świętych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczególnie do udziału we Mszy św. i czuwaniu zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  5. W przyszły poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00, odprawionej w intencji zmarłych parafian szczególnie w minionym roku, wyruszy procesja żałobna na nasz parafialny cmentarz podczas której modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  6. 2 listopada w Dzień Zaduszny w modlitwie pamiętajmy o naswzych bliskich zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Pamiętajmy też, że w dniach od 2 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu umieszczone są w gablotce przed kościołem.
  7. Na stoliku wyłożone zostały kartki na wypominki. Wypominki roczne odmawiane są w każdą Niedzielę o godz. 9.45 natomiast wypominki jednorazowe odmawiane będą od 2 do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary składane za wypominki przeznaczone są na koszty związane z ociepleniem budynków parafialnych.
  8. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.