I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła,
  – w piątek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego kapłana.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatka na stół wigilijny. Poświęcony opłatek a także świece Caritas w cenie mała 6 zł a duża 16 zł. można nabyć po Mszy św. w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczone są opłacenie prac ociepleniowych budynków kościelnych i wymianę pieca grzewczego.
 4. Rozpoczynając okres Adwentu serdecznie zapraszamy na roraty, które będą odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. Temat tegorocznych rorat: „Droga do Betlejem”.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania a za tydzień dla dzieci komunijnych.
 6. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla uchodźców zebraliśmy 289 zł. Bóg zapłać za wsparcie.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w I czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie z prośbą o dobre, duchowe przeżycie czasu Adwentu. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do godz. 17.30. Po Mszy o godz. 18.00 comiesięczny różaniec mężczyzn. W I sobotę nie będzie odwiedzin duszpasterskich u chorych – będą 23 grudnia.
 8. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu zbiórka ofiar na pomoc dla naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą.
 9. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności najstarsza nasza parafianka +Józefa Storóż l.98 z Ustarbowa. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu…