III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Łucji dziewicy i męczennicy,
  – we wtorek wspomnienie Św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Poświęcony opłatek a także świece Caritas w cenie małą 6 zł. i dużą 16 zł można nabyć po Mszy św. w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczone są opłacenie prac ociepleniowych budynków kościelnych i wymianę pieca grzewczego.
 4. Serdecznie zapraszamy na roraty, które odprawiane są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.00. Temat tegorocznych rorat: „Droga do Betlejem”.
 5. W ubiegłą Niedzielę w ramach Dnia modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 479 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary,
 6. Tradycyjnie czas Adwentu to także czas troski o bliźnich i potrzebujących. Pragniemy jako parafia włączyć się w akcję pomocy dla Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie prowadzonego przez S. Szarytki. Praktycznie potrzeba wszystkiego. Cała lista potrzebnych rzeczy umieszczona jest w gablotce przed kościołem. Dary można składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego a także w sklepach Groszek i Mireczka. Dzisiaj też przed każdą Mszą św. dary zbierają druhny i druhowie z naszej OSP Gowino.  Bóg zapłać za wsparcie.
 7. Dzisiaj odbywa się także przed kościołem kiermasz prac dzieci ze stowarzyszenia „Skrzydło Anioła” z Luzina na letni wyjazd dla dzieci i opiekunów a także na zakup materiałów potrzebnych do zajęć w stowarzyszeniu.
 8. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.