NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 09 stycznia 2022

 1. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 2. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, którą w Kościele kończymy okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej przedłużamy ten czas do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego zwanego też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dziękujmy też dzisiaj za łaskę chrztu św., za naszych rodziców, którzy przekazali nam wiarę, za rodziców chrzestnych a także kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielili.
 3. Trwa w naszej parafii kolęda – codziennie zapraszamy do świątyni mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. Nowych mieszkańców, którzy pragną aby poświęcić ich domy proszę o indywidualny kontakt w zakrystii. Na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców naszej parafii zapraszam:
  – w poniedziałek wszystkich mieszkańców ul. Zachodnia, Spacerowa, Cicha, Kasztanowa, Olchowa, Podleśna, Świerkowa, Dębowa, Leśna i Sosnowa,
  – we wtorek wszystkich mieszkańców ul.  Jeziorna, Pogodna, Bukowa, Modrzewiowa, Jarzębinowa i Południowa,
  – w środę mieszkańców ul. Brzozowa, Klonowa, Wierzbowa, Jodłowa, Kalinowa, Cyprysowa, Topolowa i Przyjaźni,
  – we czwartek mieszkańców ul. Podgórna, Pokoju, Pogodna, Zwycięstwa, Nad Stawami, Bielikowa, Jaskółcza, Skowronkowa, Wodna, Wesoła, Miła, Na Wspólnej, Szczęśliwa, Radosna, Urocza, Myśliwska, Żurawia, Jastrzębia,
  – w piątek mieszkańców ul. Słoneczna, Starowiejska, Wschodnia Kaszubska i Stroma
  – w sobotę mieszkańców ul.  Równa, Prosta, Wichrowe Wzgórza, Jasna, Wczasowa, Letniskowa, Łączna i Krzywa
 4. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.