III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 stycznia 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła,
  – we wtorek Święto Nawrócenia Św. Pawła,
  – w środę wspomnienie Św. Tytusa i Tymoteusza biskupów,
  – w piątek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Przypomina nam ona o tym, by starać się jak najczęściej sięgać po Słowo Boże i starać się nim żyć na co dzień. Papież Franciszek przypomina nam, że: „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Św.; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami pozostaje”. Pomocna w tym może być dla nas specjalna aplikacja przygotowana przez Dzieło Biblijne. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej naszej archidiecezji (www.diecezja.gda.pl).
 4. Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w codziennej modlitwie kolędowej w kościele, rodzinom, które przyjęły błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dziękuję też tym rodzinom, które poprosiły o poświęcenie swoich domów. Składam też wielkie Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary zarówno te na tacę jak i przelane na konto parafialne.
 5. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Bronisława Stenka z Gowina. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.