VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lutego 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w piątek Święto Św. Kazimierza królewicza.
 2. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.
 3. Od dziś rozpoczyna się w Kościele pod hasłem „Posłani, trzeźwi, wolni” 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech podjęcie świadomej abstynencji będzie naszym duchowym przygotowaniem do Wielkiego Postu i godnego jego przeżycia.
 4. W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy też, że  w tym dniu obowiązuje Post Ścisły.
 5. Ojciec Św. Franciszek zaapelował aby 2 marca Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. W tym dniu o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy a o godz. 9.30 różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
 6. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego Episkopatu Polski dziś i w Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Trwa także zbiórka trwałej żywności, środków czystości i higieny osobistej. Dary można składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego lub na plebanii.
 7. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystycze:
  I czwartek – po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina Św. z Jezusem Eucharystycznym w intencji pokoju na Ukrainie z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie,
  I piątek – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. Po Drodze Krzyżowej po Mszy o godz. 18.00 różaniec mężczyzn w intencji pokoju na Ukrainie,
  I sobota – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00 i od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.