IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 marca 2022

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele Niedzielę Laetare – czyli Niedzielę radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serc żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.
  2. Pragnę serdecznie podziękować O. Wojciechowi Pawlickiemu za trud głoszenia rekolekcji wielkopostnych a także wszystkim tym, którzy w nich uczestniczyli. Bóg zapłać.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią św. oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Od wtorku młodzież przygotowująca się do bierzmowania trwa na nowennie do Ducha Św. Spotkania do środy o godz. 19.00. Obecność na nowennie obowiązkowa.
  5. We czwartek o godz. 18.00 Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam rodziców młodzieży do przygotowania świątyni do tej uroczystości w środę na godz. 19.30.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 16.00 do 17.00. W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu nie ma odwiedzin duszpasterskich u chorych.
  7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.