NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 kwietnia 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne – sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Bartłomiej Michałek, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Iwona Śliwińska, panna, rzym-kat., z Wejherowa oraz Bartłomiej Ruszkowski, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Ewelina Pieczarka, panna, rzym-kat., z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Święto Św. Marka Ewangelisty,
  – we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika – patrona naszej Archidiecezji.
 3. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawione specjalne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
 4. Dzisiejsza Niedziela jest także świętem patronalnym Caritas. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na działalność naszej Gdańskiej Caritas.
 5. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy miesiąc maryjny maj. Nabożeństwo Majowe w kościele w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 a w środy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 wraz z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam też do odprawiania majowego przy krzyżach i kapliczkach parafii.
 6. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 16.00. Obecność dzieci obowiązkowa.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.