WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 maja 2022

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Szymon Miękicki, rzym-kat., kawaler z Gowina i Sandra Jagielska, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek święto Nawiedzenia NMP,
  – w środę wspomnienie Św. Justyna męczennika,
  – w piątek wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Bp. Edwarda Zielskiego z Brazylii – misjonarza. Dziękujemy za świadectwo wiary. Wychodząc z kościoła można pracę misjonarzy w Brazylii wesprzeć dobrowolną ofiarą za krórą składamy wielkie Bóg zapłać.
 4. Do wtorku trwa Nabożeństwo Majowe a od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne – I czwartek – o godz. 18.00 Msza św. z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I piątek – okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczny różaniec mężczyzn. W I sobotę rano o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzająca NMP. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. W  sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Rozpocznie się ono czuwaniem w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00 a potem odbędzie się czuwanie modlitewne z prośbą o wylanie Ducha Św.
 7. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do służenia Panu Bogu przy Jego ołtarzu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną po każdej Mszy św.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.